Jak udekorować wynajmowany dom ?

Spytaj właściciela, jak dalece możesz ingerować w wygląd domu

Każdy z nas chciałby mieszkać w pięknym, idealnie dostosowanym do potrzeb domu. Jednak sytuacje losowe lub bark środków na zakup własnej posesji czasem wymuszają pójście na kompromisy i konieczność wynajmu. Bez względu na to, czy jest to tylko sytuacja tymczasowa, czy planujemy już zawsze mieszkać w wynajętych przestrzeniach, dbajmy o to, by nasze otoczenie wyglądało estetycznie i zachęcająco. Dom to miejsce odpoczynku i schronienie, dlatego warto zainwestować nieco pieniędzy w jego wystrój, nawet jeżeli jesteśmy jedynie lokatorami.

Urządzenie cudzego domu ogranicza nieco rozmach działań i swobodę. O pewne rzeczy musimy dopytać właściciela i z nim uzgodnić co możemy swobodnie zmieniać. Większość tych kwestii powinna określać umowa, jednak warto skonsultować się z właścicielem zawsze, gdy:

  • chcemy przemalować ściany, lub nakleić tapety,
  • chcemy powiesić na ścianie jakieś instalacje, wymagające sporo wiercenia,
  • pragniemy wymienić meble właściciela na własne,
  • chcemy się pozbyć dekoracji, które zapewnił właściciel, ponieważ mamy swoje.

Większość właścicieli domów nie ma nic przeciwko wprowadzanym zmianom, pod warunkiem, że nie obniżą one wartości nieruchomości, lecz ją podniosą. Zwykle jednak nie chcą oni ponosić kosztów związanych z upiększaniem, więc musimy się liczyć z tym, że dekorowanie wynajmowanego domu zapłacimy z własnej kieszeni.

Inwestuj w rzeczy, które będziesz mógł ze sobą zabrać

Inwestowanie w cudzy dom własnych pieniędzy nie jest zbyt rozsądne, dlatego duże kwoty lepiej przeznacz na przenośne dekoracje. Możesz zakupić piękne obrazy i dekoracje ścienne, które w razie potrzeby przewieziesz do nowego miejsca zamieszkania. Duże zmiany i ocieplenie wnętrza wynajmowanego domu można też wprowadzić za pomocą różnych tkanin. Powieszenie modnych zasłon, założenie estetycznych narzut na meble właściciela, dokupienie kilku ozdobnych poduszek i dywanika uatrakcyjni wygląd domu, a kiedyś może nam posłużyć w nowym lokum.

Dekoracje wynajmowanego domu powinny oddawać nasze osobiste preferencje, byśmy mogli czuć się jak u siebie.

Autor

  • Zajmuje się popularyzacją nauki i zagadnień finansowych. W swojej pracy bierze za cel satysfakcję i wysoki poziom nauczania uczniów. Jako pasje obrała muzykę klasyczną i nurkowanie.

2 thoughts on “Jak udekorować wynajmowany dom ?”
  1. Dekorację wynajmowanego domu lepiej pozostawiać właścicielowi lub przynajmniej ją z nim uzgodnić. Wielu właścicieli pisze w umowie, że nie zgadza się nawet na przemeblowanie.

  2. Nie dekoruję wynajmowanego domu bo i po co? I tak wyprowadzam się w przyszłym roku.

Comments are closed.