Jak kupić wymarzoną szeregówkę ?

Domy szeregowe są obecnie powszechnym typem zabudowy, buduje się je najczęściej w oddalonych od centrum miasta dzielnicach i mniejszych miejscowościach. Przyjrzyjmy się więc bliżej domom w zabudowie szeregowej: od informacji ogólnych po klasyfikację i zalety.

Co to są domy w zabudowie szeregowej? Cechy domów w zabudowie szeregowej.

Aktywne zagospodarowanie korzystnych działek miejskich, powoduje konieczność budowy na trudnych terenach, rozwój nowych form budownictwa mieszkaniowego. Duże doświadczenie w budowaniu domów szeregowych mają kraje zachodnie ale także Polska, gdzie wolnych terenów pod zabudowę jest coraz mniej, a stało się to dużo wcześniej. Najbardziej popularna jest zabudowa szeregowa.

Jak kupić wymarzoną szeregówkę ?

Kupując dom w zabudowie szeregowej, zawsze należy sprawdzić całą dokumentację gruntową. Działka, na której znajduje się budynek, musi należeć do kategorii terenów zamieszkałych i musi posiadać pozwolenie na budowę budynków mieszkalnych, niskich lub bliźniaczych.

Każdy prawnik potwierdzi, że dom szeregowy zbudowany na terenie o niskiej zabudowie mieszkaniowej będzie bardziej wiarygodny. Powinna to być konstrukcja nie więcej niż trzykondygnacyjna, do której każdy właściciel będzie miał własne wejście.

Rozważ główne powody rozwoju z szeregowymi budynkami mieszkalnymi:

  • duża gęstość zabudowy, zwłaszcza w przypadku mieszkań wielokondygnacyjnych;
  • stworzenie zwiększonego komfortu mieszkania mieszkalnego poprzez zorganizowanie otwartego tarasu – letniej strefy rekreacyjnej;
  • otwartość terytorium dla każdego mieszkania, dużo naturalnego światła;
  • zabezpieczenie tarasów i ich izolacja wizualna;
  • obfitość terenów zielonych;
  • wiele opcji konstrukcji kompozycyjnych;
  • szeregowa zabudowa mieszkaniowa posiada wysokie walory ekologiczne i harmonijnie wpisuje się w istniejący krajobraz.

Projekty domów szeregowych

Często projekt domu szeregowego składa się z dwóch kondygnacji, które zawierają wszystkie udogodnienia do wygodnego życia. Przestrzeń zaplanowana jest w sposób racjonalny, praktyczny, uwzględniający wygodę mieszkańców. W tradycyjnym wystroju parter składa się z kuchni, pokoju dziennego i łazienki. Na planie pierwszego piętra znajdują się pomieszczenia rekreacyjne oraz pokoje dziecięce.

Autor

  • Zajmuje się popularyzacją nauki i zagadnień finansowych. W swojej pracy bierze za cel satysfakcję i wysoki poziom nauczania uczniów. Jako pasje obrała muzykę klasyczną i nurkowanie.

2 thoughts on “Jak kupić wymarzoną szeregówkę ?”
  1. Zakup szeregówki w moim przypadku okazał się trafny. Do tego dochodzą mili i pomocni sąsiedzi. W moim domu aż chce się mieszkać.

  2. Nie jestem zadowolony ze swojej szeregówki. Niestety sporo zapłaciłem, dom postawia wiele do życzenia.

Comments are closed.